Bezpłatne spotkania z kulturą i językiem włoskim, hiszpańskim, francuskim i angielskim | 3-2023

Bezpłatne Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Bezpłatne Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na spotkania z kulturą i językiem włoskim, hiszpańskim, francuskim i angielskim organizowane bezpłatnie w ramach projektu ESC: Meet me in the library 2022–2023.

Projekt ESC: Meet me in the library 2022–2023 realizowany jest z Programu Komisji Europejskiej – European Solidarity Corps (ESC) / Europejski Korpus Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży.

Dzięki programowi Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z Włoch, Hiszpanii oraz Francji, którzy realizując zadania ujęte w projekcie Meet me in the library promują kulturę swoich krajów oraz prowadzą w Bibliotece zajęcia w językach włoskim, hiszpańskim, francuskim i angielskim.

Do tej pory we wszystkich edycjach projektów odbyło się ok. 3500 spotkań w 262 cyklach, w których uczestniczyło ok. 3200 osób. Zajęcia prowadziło łącznie 38 wolontariuszy z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji. Wszystkie spotkania dla uczestników zajęć są bezpłatne.

Spotkania stacjonarne:

Spotkania online:

Pozostałe zajęcia językowe:

Zajęcia z języka włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego i angielskiego poprowadzą Wolontariusze ESC:

Susana Picón Gaibor
Susana Picón Gaibor

Susana Picón Gaibor pochodzi z Balearów, hiszpańskiego archipelagu znajdującego się na Morzu Śródziemnym. Ukończyła szkołę średnią na profilu naukowo-biologicznym. Uwielbia podróżować i poznawać nowe miejsca oraz uczyć się nowych języków, aby móc komunikować się z innymi w ich językach ojczystych. Od zawsze interesował ją wolontariat, uczestniczyła już w kilku projektach w swoim regionie. Projekt ESC jest dla niej okazją do dzielenia się wiedzą i pomysłami oraz pomagania innym, ale także możliwością własnego rozwoju, poznawania innych sposobów życia i myślenia.

Chiara Casadei
Chiara Casadei

Chiara Casadei pochodzi z Rimini, położonego nad Morzem Adriatyckim miasta północnych Włoch. Studiowała naukę o komunikacji społecznej na Uniwersytecie Bolońskim. Książki to jedna z jej największych pasji, dlatego zainteresował ją wolontariat w bibliotece. Oprócz tego bardzo lubi podróżować, gotować, piec i spędzać czas z przyjaciółmi. Podczas projektu ESC chciałaby przekazywać wiedzę na temat kultury swojego kraju oraz dzielić się swoją kreatywnością i oryginalnymi pomysłami.

Jérémy Dona
Jérémy Dona

Jérémy Dona mieszka w Paryżu. Jest absolwentem studiów interdyscyplinarnych łączących w sobie ekonomię, prawo i nauki społeczne. Ceni sobie różnorodność — jest ciekawy innych kultur i otwarty na nowe doświadczenia. Szczególnie interesuje go polska kultura i język, który ma nadzieję doskonalić w trakcie pobytu w Krakowie. W projekt ESC zaangażował się, by rozwijać własne pasje i wzbogacać się o nowe perspektywy, a także, by dzielić się wiedzą, pomysłami i pomagać innym, co robił również do tej pory, będąc wolontariuszem w swoim ojczystym kraju.

Uwaga!

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Terminy zajęć mogą ulec zmianie. Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach powoduje skreślenie uczestnika z listy. W celu usprawiedliwienia nieobecności należy poinformować (telefonicznie lub za pośrednictwem wiadomości e-mail) pracowników agendy, w której odbywają się zajęcia. W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Galeria zdjęć EVS/ESC 2012-2023

Reklama

Jedna uwaga do wpisu “Bezpłatne spotkania z kulturą i językiem włoskim, hiszpańskim, francuskim i angielskim | 3-2023

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s