Merci beaucoup– spotkania z językiem francuskim dla osób 18+ (poziom średnio zaawansowany) | 4-2022

Dzięki programowi Europejski Korpus Solidarności (ESC) Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszkę z Francji, która będzie prowadzić spotkania online w języku włoskim dla osób, które uczą się języka francuskiego na poziomie średnio zaawansowanym (rozumieją wypowiedzi i często używane wyrażenia związane z życiem codziennym oraz umieją porozumiewać się w prostych, rutynowych sytuacjach komunikacyjnych). Marie będzie promować kulturę swojego kraju. Zajęcia odbędą się zdalnie z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

  1. Znajomość języka francuskiego – rozumienie wypowiedzi i często używanych wyrażeń związanych z życiem codziennym oraz umiejętność porozumiewania się w prostych, rutynowych sytuacjach komunikacyjnych.
  2. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu (opcjonalnie: tablet/smartfon).
  3. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki/głośniki (mogą być wbudowane w laptopa).
  4. Umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom.
  5. Zapał do nauki języka obcego, dobry humor i pozytywne nastawienie.
  6. Wiek 18+.

Terminy (wtorek):
5, 12, 19, 26 kwietnia 2022 r.
10, 17, 24, 31 maja 2022 r.
7, 14, 21, 28 czerwca 2022 r.
5, 12 lipca 2022 r.

Godzina: 9.00-10.30

Zapisy: Od marca 2022 roku.

Kontakt:
Wypożyczalnia i Czytelnia Zbiorów Obcojęzycznych
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
31-124 Kraków ul. Rajska 1
tel. 12 375-22-82
obcojezyczna@rajska.info 

Prowadząca: Nelly Trichard (wolontariuszka z Francji)
Nelly Trichard pochodzi z niewielkiej miejscowości znajdującej się obok Lyonu. Ukończyła studia pedagogiczne z języka angielskiego ze specjalizacją nauczania osób z niepełnosprawnościami. Przez pół roku w ramach programu Erasmus mieszkała w Hiszpanii. Podczas studiów pracowała i porozumiewała się z mieszkańcami wielu krajów Europejskich. Nelly czuje się związana z naszym krajem, ponieważ jej mama oraz dziadkowie mają polskie korzenie. Od dawna marzyła o odbyciu wolontariatu właśnie tutaj, dzięki czemu mogłaby lepiej poznać naszą kulturę odkrywając przy tym dziedzictwo swojej rodziny. 

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach powoduje skreślenie uczestnika z listy. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Galeria zdjęć EVS/ESC 2012-2021

Projekt ESC: Meet me in the library 2021–2022 realizowany jest w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.