Bezpłatne spotkania z kulturą i językiem włoskim, francuskim, angielskim

Europejski Korpus Solidarności (ESC) to program Unii Europejskiej, który umożliwia młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu lub rozwoju zawodowego – we własnym kraju lub za granicą. Przez położenie nacisku na europejski wymiar solidarności, program daje młodzieży możliwości rozwijania umiejętności interpersonalnych i zdobywania wiedzy.

Projekt ESC: Meet me in the library 20212022 realizowany jest w ramach Programu Komisji Europejskiej – European Solidarity Corps (ESC) / Europejski Korpus Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Do tej pory we wszystkich edycjach projektów odbyło się ok. 3200 spotkań w 245 cyklach, w których uczestniczyło ok. 3000 osób. Zajęcia prowadziło łącznie 34 wolontariuszy z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji.

Dzięki programowi Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z Włoch oraz z Francji, którzy realizując zadania ujęte w projekcie Meet me in the library promują kulturę swoich krajów oraz prowadzą w Bibliotece zajęcia w językach włoskim, francuskim i angielskim.

I edycja ESC online (od listopada 2021 r.)

I edycja ESC online (od stycznia 2022 r.)

(Pozostałe zajęcia w przygotowaniu)

II edycja ESC online (od kwietnia 2022 r.)

(Pozostałe zajęcia w przygotowaniu)

Pozostałe zajęcia językowe w WBP w Krakowie

Zajęcia z języka włoskiego, francuskiego i angielskiego poprowadzą Wolontariuszki ESC:

 

Nelly Trichard
Nelly Trichard

Nelly Trichard pochodzi z niewielkiej miejscowości znajdującej się obok Lyonu. Ukończyła studia pedagogiczne z języka angielskiego ze specjalizacją nauczania osób z niepełnosprawnościami. Przez pół roku w ramach programu Erasmus mieszkała w Hiszpanii. Podczas studiów pracowała i porozumiewała się z mieszkańcami wielu krajów Europejskich. Nelly czuje się związana z naszym krajem, ponieważ jej mama oraz dziadkowie mają polskie korzenie. Od dawna marzyła o odbyciu wolontariatu właśnie tutaj, dzięki czemu mogłaby lepiej poznać naszą kulturę odkrywając przy tym dziedzictwo swojej rodziny.

Annalaura Lombardi
Annalaura Lombardi

Annalaura Lombardi pochodzi z miasteczka Tufino położonego obok Neapolu. Ukończyła studia licencjackie na kierunku dotyczącym zagranicznych kultur i języków. Jej specjalnością była lingwistyka, literatura oraz język rosyjski i niemiecki. Za pośrednictwem programu Erasmus Annalaura odwiedziła Niemcy, gdzie poznała tamtejszą kulturę. Od wielu lat pracuje jako korepetytorka języka włoskiego i niemieckiego oraz jako animatorka w swoim rodzinnym mieście. Interesuje się psychologią, literaturą, kinem i trekkingiem. W Polsce chciałaby raz jeszcze przeżyć fascynującą przygodę mieszkania i pracowania w odległym, odmiennym kulturowo kraju.

Uwaga!
Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail, zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Galeria zdjęć EVS/ESC 2012-2021

Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych

The European Solidarity Corps is the new European Union initiative which creates opportunities for young people to volunteer or work in projects in their own country or abroad that benefit communities and people around Europe.

The work coordinator of ESC  in the Regional Public Library in Krakow is Renata Augustyn – head of the Department of Education, Science and Research.

Uczestnicy edycji EVS 2015-2016
Uczestnicy edycji 2015-2016

Harmonogramy i zapisy | Materiały z zajęć | Wolontariusze | Galeria | Kontakt