Wsparcie językowe dla społeczności ukraińskiej

Projekt ESC 2022-2023

Europejski Korpus Solidarności (ESC) to program Unii Europejskiej, który umożliwia młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu lub rozwoju zawodowego – we własnym kraju lub za granicą. Przez położenie nacisku na europejski wymiar solidarności, program daje młodzieży możliwości rozwijania umiejętności interpersonalnych i zdobywania wiedzy.

Projekt ESC: Meet me in the library 20222023 realizowany jest w ramach Programu Komisji Europejskiej – European Solidarity Corps (ESC) / Europejski Korpus Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Do tej pory we wszystkich edycjach projektów odbyło się ok. 3500 spotkań w 262 cyklach, w których uczestniczyło ok. 3200 osób. Zajęcia prowadziło łącznie 38 wolontariuszy z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji.

Dzięki programowi Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z Włoch,  Hiszpanii i Francji, którzy realizując zadania ujęte w projekcie Meet me in the library promują kulturę swoich krajów oraz prowadzą w Bibliotece zajęcia w językach włoskim, hiszpańskim, francuskim i angielskim. Zajęcia, które są spoza projektu, prowadzą pozostali wolontariusze WBP w Krakowie. Spotkania dla uczestników zajęć są bezpłatne.

II edycja ESC (od marca 2023 r.)

Spotkania stacjonarne:

Spotkania online:

I edycja ESC (od października 2022 r.)

Spotkania stacjonarne:

Spotkania online: 

Odwołane

Spotkania online:

Spotkania stacjonarne:

Spotkania z kulturą i językiem angielskim

Angielski – English

English corner – konsultacje online z języka angielskiego (poziom średnio zaawansowany) | 10-2022

Zajęcia z języka włoskiego, francuskiego i angielskiego poprowadzą Wolontariusze ESC:

Susana Picón Gaibor
Susana Picón Gaibor

Susana Picón Gaibor pochodzi z Balearów, hiszpańskiego archipelagu znajdującego się na Morzu Śródziemnym. Ukończyła szkołę średnią na profilu naukowo-biologicznym. Uwielbia podróżować i poznawać nowe miejsca oraz uczyć się nowych języków, aby móc komunikować się z innymi w ich językach ojczystych. Od zawsze interesował ją wolontariat, uczestniczyła już w kilku projektach w swoim regionie. Projekt ESC jest dla niej okazją do dzielenia się wiedzą i pomysłami oraz pomagania innym, ale także możliwością własnego rozwoju, poznawania innych sposobów życia i myślenia. 

 

Chiara Casadei
Chiara Casadei

Chiara Casadei pochodzi z Rimini, położonego nad Morzem Adriatyckim miasta północnych Włoch. Studiowała naukę o komunikacji społecznej na Uniwersytecie Bolońskim. Książki to jedna z jej największych pasji, dlatego zainteresował ją wolontariat w bibliotece. Oprócz tego bardzo lubi podróżować, gotować, piec i spędzać czas z przyjaciółmi. Podczas projektu ESC chciałaby przekazywać wiedzę na temat kultury swojego kraju oraz dzielić się swoją kreatywnością i oryginalnymi pomysłami.

 

Enzo Thomas
Enzo Thomas

Enzo Thomas pochodzi z Normandii, krainy znajdującej się w północnej Francji, nad kanałem La Manche. Ukończył komunikację cyfrową i handlową. Interesuje się futbolem, dużo podróżuje i wolontariacko pomaga potrzebującym. Dzięki wcześniejszym doświadczeniom udoskonalił umiejętności komunikacyjne. Podczas projektu ESC chciałby poznać Polskę, nasz język i sposób życia. Wolontariat traktuje, jako misję dzielenia się wiedzą i kulturą. Na swoich zajęciach chce, aby uczestnicy uczyli się poprzez rozrywkę i zabawę. 

 

Jérémy Dona
Jérémy Dona

 

Jérémy Dona mieszka w Paryżu. Jest absolwentem studiów interdyscyplinarnych łączących w sobie ekonomię, prawo i nauki społeczne. Ceni sobie różnorodność — jest ciekawy innych kultur i otwarty na nowe doświadczenia. Szczególnie interesuje go polska kultura i język, który ma nadzieję doskonalić w trakcie pobytu w Krakowie. W projekt ESC zaangażował się, by rozwijać własne pasje i wzbogacać się o nowe perspektywy, a także, by dzielić się wiedzą, pomysłami i pomagać innym, co robił również do tej pory, będąc wolontariuszem w swoim ojczystym kraju.

Uwaga!
Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail, zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Galeria zdjęć EVS/ESC 2012-2022

Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych

The European Solidarity Corps is the new European Union initiative which creates opportunities for young people to volunteer or work in projects in their own country or abroad that benefit communities and people around Europe.

The work coordinator of ESC  in the Regional Public Library in Krakow is Renata Augustyn – head of the Department of Education, Science and Research.

Uczestnicy edycji EVS 2015-2016
Uczestnicy edycji 2015-2016

Harmonogramy i zapisy | Materiały z zajęć | Wolontariusze | Galeria | Kontakt

Reklama