Bezpłatne spotkania z kulturą i językiem hiszpańskim, francuskim, włoskim, niemieckim, rosyjskim, angielskim i japońskim

 „Erasmus+ Młodzież” to uruchomiony przez Unię Europejską program dla młodzieży. Jego celem jest stymulowanie aktywnego obywatelstwa europejskiego, rozbudzanie poczucia solidarności i tolerancji wśród młodych Europejczyków i angażowanie ich w kształtowanie przyszłości Unii. Program promuje mobilność w obrębie i poza granicami UE, edukację pozaformalną, dialog międzykulturowy, możliwości zatrudnienia, a także sprzyja integracji wszystkich młodych ludzi, niezależnie od ich wykształcenia, środowiska społecznego i kulturowego.

Projekt „EVS – Beyond the boundaries! – Meet me in the library 2017-2018” realizowany jest w ramach programu „Erasmus+ Młodzież, Akcja 1. Mobilność edukacyjna: Wolontariat Europejski (European Voluntary Service – EVS)” w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projektem koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Do tej pory we wszystkich edycjach projektów odbyło się 1640 spotkań w 114 cyklach, w których uczestniczyło ok. 1650 osób. Zajęcia prowadziło łącznie 19 wolontariuszy z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji.

Dzięki projektowi Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z Francji, Włoch, Hiszpanii oraz Niemiec, którzy realizując zadania ujęte w projekcie „Meet me in the library” promują kulturę swoich krajów oraz prowadzą konwersacje w językach włoskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim i angielskim.

II edycja EVS (od marca 2018 r.)

Pozostałe zajęcia językowe w WBP w Krakowie

Zakończone edycje 2017-2018:

I edycja EVS (od października 2017 r.)

Zajęcia z włoskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, angielskiego i francuskiego poprowadzą Wolontariusze EVS:

Ana Isabel Martinez Garzón
Ana Isabel Martinez Garzón

Ana Isabel Martinez Garzón pochodzi z Kordoby, miasta położonego w południowej Hiszpanii. Studiowała tłumaczenie i interpretację języka francuskiego i niemieckiego. Ukończyła wiele kursów językowych, między innymi angielskiego i niemieckiego. Uwielbia rozmawiać z osobami z całego świata. Odwiedziła Francję, Holandię, Polskę, Węgry, Czechy, Niemcy i Belgię. Języki obce to jej pasja. Porozumiewa się aż pięcioma, w tym nawet językiem japońskim. Pobyt w Polsce traktuje jako szansę na poznanie nowej kultury i ciekawych ludzi.

Florian Mathe
Florian Mathe

Florian Mathe pochodzi z małej miejscowości we Francji. Uwielbia podróżować, odwiedził między innymi Kanadę, USA, Tunezję, Australię, Nową Zelandię. Porozumiewa się w pięciu językach (francuskim – jest jego językiem ojczystym, angielskim, hiszpańskim, rosyjskim i szwedzkim). W Polsce był dwukrotnie, zainteresował się naszą kulturą i planuje nauczyć się języka polskiego.

Francesco Benedetto
Francesco Benedetto

Francesco Benedetto to wolontariusz z Włoch. Z wykształcenia jest chemikiem. Posługuje się płynnie językiem angielskim. Lubi czytać książki i interesuje się kulturą. Marzył o pracy w bibliotece. Swój udział w projekcie traktuje jako możliwość nabycia nowych umiejętności.

Sofia Westholt
Sofia Westholt

Sofia Westholt pochodzi z niemieckiej miejscowości znajdującej się niedaleko Hamburga. W 2016 roku odbyła wolontariat w szkole językowej w Żarach na zachodzie Polski, gdzie pomagała nauczycielom uczyć języka niemieckiego. Interesuje się czytaniem książek i fotografią. W trakcie wolontariatu chce dzielić się z innymi swoją wiedzą i zainteresowaniami.

Uwaga!
Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail, zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Galeria zdjęć EVS 2012-2017

Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych

erazmus+ logoEVS stands for European Voluntary Service and is the opportunity for all Europeans to work as volunteers abroad and develop their skills in an international enviroment.

This program is open to young people aged from 18 to 30 and participation is free. The projects have four main players: a sending organization, a coordinating organization, a host organization and the volunteer. Both sending and coordinating organizations play an administrative role: recruiting volunteers, training them, while the volunteer and the host organization have a more close role working everyday together.

These four players are involved in something bigger, the project in which they are taking part. There are many types of projects: related to youth, culture, sports, social care, cultural heritage… you just have to find yours! If you are interested, read more.

The work coordinator of EVS  in the Regional Public Library in Krakow is Renata Augustyn – head of the Department of Education, Science and Research.

Uczestnicy edycji EVS 2015-2016
Uczestnicy edycji EVS 2015-2016

Harmonogramy i zapisy | Materiały z zajęć | Wolontariusze | Galeria | Kontakt

Reklamy