Bezpłatne spotkania z kulturą i językiem hiszpańskim, włoskim, niemieckim, rosyjskim, angielskim

Europejski Korpus Solidarności jest to nowy program Unii Europejskiej. Umożliwia on młodym ludziom udział w projektach z zakresu wolontariatu lub rozwoju zawodowego – we własnym kraju lub za granicą. Przez położenie nacisku na europejski wymiar solidarności, program daje młodzieży możliwości rozwijania umiejętności interpersonalnych i zdobywania wiedzy.

Projekt „ESC: Volunteering Solidarity – built to last – Meet me in the library 2020–2021” realizowany jest w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Do tej pory we wszystkich edycjach projektów odbyło się 2792 spotkania w 198 cyklach, w których uczestniczyło ok. 2600 osób. Zajęcia prowadziło łącznie 31 wolontariuszy z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji.

Dzięki programowi Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z Włoch, Hiszpanii oraz Niemiec, którzy realizując zadania ujęte w projekcie „Meet me in the library” promują kulturę swoich krajów oraz prowadzą w Bibliotece zajęcia w językach włoskim, hiszpańskim, niemieckim i angielskim.

I edycja ESC (od października 2020 r.)

Pozostałe zajęcia językowe w WBP w Krakowie

Zajęcia z języka włoskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego i angielskiego poprowadzą Wolontariusze ESC:

Silvia Saccavino pochodzi z Rzymu, gdzie ukończyła studia z zakresu współpracy międzynarodowej i rozwoju. Poza językiem włoskim, mówi również po angielsku, hiszpańsku i niemiecku. Posiada doświadczenie w pracy translatora oraz animatora zabaw dla dzieci. Pracowała również w bibliotece uniwersyteckiej. W wolnych chwilach tańczy Swing, lubi czytać w językach obcych.

Hannes Böttcher mieszka w niewielkiej miejscowość w północnych Niemczech. Niedawno ukończył szkołę średnią, gdzie aktywnie udzielał się w lokalnych stowarzyszeniach i organizacjach. Interesuje się sportem, lubi też czytać książki i słuchać podcastów. W przyszłości chciałby pracować w obszarze polityki zagranicznej. Pobyt w Polsce to dla niego idealna okazja na zdobycie doświadczenia w pracy zagranicą.

Davide Castello. Jego rodzinne miasto to Genua w północno-zachodniej części Włoch. Davide interesuje się historią i polityką, lubi podróżować oraz poznawać nowe osoby i kultury. Ceni sobie zdrowy styl życia, regularnie biega i ćwiczy. Davide ukończył studia z zakresu marketingu, miał okazję mieszkać i pracować w Finlandii. Wolontariat w bibliotece traktuje, jako możliwość zdobycia nowego doświadczenia i umiejętności.

Javier Holgado pochodzi z miejscowości Kadyks w południowej Hiszpanii. Oprócz języka ojczystego mówi również po angielsku. Ukończył studia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej. Miał okazję studiować i pracować w Austrii, gdzie był asystentem nauczyciela oraz w USA w trakcie obozów letnich dla dzieci. W czasie wolnym lubi jeździć na rowerze i chodzić do kina. W trakcie wolontariatu chce sprawdzić się, jako nauczyciel języka hiszpańskiego.

Uwaga!
Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail, zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Galeria zdjęć EVS 2012-2020

Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych

The European Solidarity Corps is the new European Union initiative which creates opportunities for young people to volunteer or work in projects in their own country or abroad that benefit communities and people around Europe.

The work coordinator of ESC  in the Regional Public Library in Krakow is Renata Augustyn – head of the Department of Education, Science and Research.

Uczestnicy edycji EVS 2015-2016
Uczestnicy edycji 2015-2016

Harmonogramy i zapisy | Materiały z zajęć | Wolontariusze | Galeria | Kontakt