„’O sole mio” – spotkania z językiem włoskim dla osób 18+ (poziom średnio zaawansowany)

Dzięki programowi Erasmus+ Młodzież, Akcja 1. Mobilność edukacyjna: Wolontariat Europejski (EVS) Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariusza z Włoch, która będzie prowadzić spotkania w języku włoskim dla osób, które uczą się języka włoskiego na poziomie średnio zaawansowanym (rozumieją wypowiedzi i często używane wyrażenia związane z życiem codziennym oraz umieją porozumiewać się w prostych, rutynowych sytuacjach komunikacyjnych). Francesco będzie promować kulturę swojego kraju.

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

  1. Znajomość podstaw języka włoskiego,
  2. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w Punkcie Rejestracji Czytelników i w Artetece WBP w Krakowie,
  3. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
  4. Zapał do nauki języka obcego, dobry humor i pozytywne nastawienie.

Terminy (czwartki):
8, 15, 22, 29 marca 2018
5, 12, 19, 26 kwietnia 2018
10, 17, 24 maja 2018
7, 14 czerwca 2018
Godzina: 9.00-10.30

Zapisy (od lutego 2018): Lista rezerwowa

Miejsce: Wypożyczalnia i Czytelnia Zbiorów Obcojęzycznych WBP w Krakowie, ul. Rajska 1, pok. 253
Kontakt:
tel. 12 37-52-282
e-mail: obcojezyczna@rajska.info

Prowadzący: Francesco Benedetto (wolontariusz z Włoch)
Francesco Benedetto to wolontariusz z Włoch. Z wykształcenia jest chemikiem. Posługuje się płynnie językiem angielskim. Lubi czytać książki i interesuję się kulturą. Marzył o pracy w bibliotece. Swój udział w projekcie traktuje jako możliwość nabycia nowych umiejętności.
Wolontariusz posługuje się wyłącznie językiem włoskim i angielskim.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach powoduje skreślenie uczestnika z listy. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych.

Galeria zdjęć 2012-2017

Projekt „EVS – Beyond the boundaries! – Meet me in the library 2017-2018” realizowany jest w ramach programu „Erasmus+ Młodzież, Akcja 1. Mobilność edukacyjna: Wolontariat Europejski (EVS)” w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Reklamy