O sole mio – spotkania z językiem włoskim dla osób 18+ (poziom średnio zaawansowany) | 1-2022

Dzięki programowi Komisji Europejskiej – European Solidarity Corps (ESC) / Europejski Korpus Solidarności Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć Annalaurę – wolontariuszkę z Włoch, która będzie prowadzić spotkania online w języku włoskim dla dorosłych – O sole mio (poziom średnio zaawansowany). Podczas zajęć Annalaura będzie również promowała kulturę swojego kraju. Zajęcia odbędą się zdalnie z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

  1. Znajomość języka włoskiego – rozumienie wypowiedzi i często używanych wyrażeń związanych z życiem codziennym oraz umiejętność porozumiewania się w prostych, rutynowych sytuacjach komunikacyjnych.
  2. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu (opcjonalnie: tablet/smartfon).
  3. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki/głośniki (mogą być wbudowane w laptopa).
  4. Umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom.
  5. Zapał do nauki języka obcego, dobry humor i pozytywne nastawienie.
  6. Wiek 18+.

Terminy (wtorek):
4, 11, 18, 25 stycznia 2022 r.
8, 15, 22 lutego 2022 r.
1, 8, 15, 22 marca 2022 r.

Godzina: 9.00-10.30

Zapisy: Formularz zapisu

Kontakt:
Wypożyczalnia i Czytelnia Zbiorów Obcojęzycznych
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
31-124 Kraków ul. Rajska 1
tel. 12 375-22-82
obcojezyczna@rajska.info 

Prowadząca: Annalaura Lombardi (wolontariuszka z Włoch)
Annalaura Lombardi pochodzi z miasteczka Tufino położonego obok Neapolu. Ukończyła studia licencjackie na kierunku dotyczącym zagranicznych kultur i języków. Jej specjalnością była lingwistyka, literatura oraz język rosyjski i niemiecki. Za pośrednictwem programu Erasmus Annalaura odwiedziła Niemcy, gdzie poznała tamtejszą kulturę. Od wielu lat pracuje jako korepetytorka języka włoskiego i niemieckiego oraz jako animatorka w swoim rodzinnym mieście. Interesuje się psychologią, literaturą, kinem i trekkingiem. W Polsce chciałaby raz jeszcze przeżyć fascynującą przygodę mieszkania i pracowania w odległym, odmiennym kulturowo kraju.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach powoduje skreślenie uczestnika z listy. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Galeria zdjęć EVS/ESC 2012-2022

Projekt ESC: Meet me in the library 2021–2022 realizowany jest w ramach Programu Komisji Europejskiej – European Solidarity Corps (ESC) / Europejski Korpus Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Pozostałe spotkania z językiem i kulturą | 2022