Ciao bambino – spotkania z językiem włoskim dla mam z dziećmi (poziom podstawowy) | 1-2022

Dzięki programowi Komisji Europejskiej – European Solidarity Corps (ESC) / Europejski Korpus Solidarności Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć Annalaurę – wolontariuszkę z Włoch, która będzie prowadzić bezpłatne spotkania online w języku włoskim dla rodziców i opiekunów z małymi dziećmiCiao Bambino (poziom podstawowy). Podczas zajęć Annalaura będzie również promowała kulturę swojego kraju. Zajęcia odbędą się zdalnie z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

  1. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu (opcjonalnie: tablet/smartfon).
  2. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki/głośniki (mogą być wbudowane w laptopa).
  3. Umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom.
  4. Zapał do nauki języka obcego, dobry humor i pozytywne nastawienie.

Terminy (piątki):
7, 14, 21, 28 stycznia 2022 r.
11, 18, 25 lutego 2022 r.
4, 11, 18, 25 marca 2022 r.
22 kwietnia 2022 r.
6, 13, 20, 27 maja 2022 r.
3, 10, 17, 24 czerwca 2022 r.
1, 8, 15 lipca 2022 r.

Godzina: 10.00-11.00

Zapisy: Formularz zapisu

Kontakt:
Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
31-124 Kraków, ul. Rajska 1, pok. 48
tel. 12 37 52 256
e-mail: dzieci@rajska.info

Prowadząca: Annalaura Lombardi (wolontariuszka z Włoch)
Annalaura Lombardi pochodzi z miasteczka Tufino położonego obok Neapolu. Ukończyła studia licencjackie na kierunku dotyczącym zagranicznych kultur i języków. Jej specjalnością była lingwistyka, literatura oraz język rosyjski i niemiecki. Za pośrednictwem programu Erasmus Annalaura odwiedziła Niemcy, gdzie poznała tamtejszą kulturę. Od wielu lat pracuje jako korepetytorka języka włoskiego i niemieckiego oraz jako animatorka w swoim rodzinnym mieście. Interesuje się psychologią, literaturą, kinem i trekkingiem. W Polsce chciałaby raz jeszcze przeżyć fascynującą przygodę mieszkania i pracowania w odległym, odmiennym kulturowo kraju.
Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach powoduje skreślenie uczestnika z listy. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Oświadczenie dla opiekunów osób niepełnoletnich .doc
Oświadczenie dla opiekunów osób niepełnoletnich .pdf

Galeria zdjęć EVS/ESC 2012-2022

Projekt ESC: Meet me in the library 2021–2022 realizowany jest w ramach Programu Komisji Europejskiej – European Solidarity Corps (ESC) / Europejski Korpus Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Pozostałe spotkania z językiem i kulturą | 2022