Bonjour! – spotkania z językiem francuskim dla osób 18+ gr. 2 (poziom podstawowy) | 11-2021

Dzięki programowi Komisji Europejskiej – European Solidarity Corps (ESC) / Europejski Korpus Solidarności Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć ma przyjemność gościć Nelly – wolontariuszkę z Francji, która będzie prowadzić spotkania online w języku francuskim dla dorosłych – Bonjour! (poziom podstawowy). Podczas zajęć Nelly będzie również promowała kulturę swojego kraju. Zajęcia odbędą się zdalnie z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

  1. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu (opcjonalnie: tablet/smartfon).
  2. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki/głośniki (mogą być wbudowane w laptopa).
  3. Umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom.
  4. Zapał do nauki języka obcego, dobry humor i pozytywne nastawienie.
  5. Wiek 18+.

Terminy (poniedziałki):
22, 29 listopada 2021 r.
6, 20, 27 grudnia 2021 r.
3, 10, 17, 24, 31 stycznia 2022 r.
7, 14, 21, 28 lutego 2022 r.
7, 14 marca 2022 r.

Godzina: 11.00-12.30

Zapisy: Formularz zapisu

Kontakt:
Zespół Arteteki
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
31-124 Kraków, ul. Rajska 12
tel. 12 37-52-140
arteteka@rajska.info 

Prowadząca: Nelly Trichard (wolontariuszka z Francji)
Nelly Trichard pochodzi z niewielkiej miejscowości znajdującej się obok Lyonu. Ukończyła studia pedagogiczne z języka angielskiego ze specjalizacją nauczania osób z niepełnosprawnościami. Przez pół roku w ramach programu Erasmus mieszkała w Hiszpanii. Podczas studiów pracowała i porozumiewała się z mieszkańcami wielu krajów Europejskich. Nelly czuje się związana z naszym krajem, ponieważ jej mama oraz dziadkowie mają polskie korzenie. Od dawna marzyła o odbyciu wolontariatu właśnie tutaj, dzięki czemu mogłaby lepiej poznać naszą kulturę odkrywając przy tym dziedzictwo swojej rodziny.   

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach powoduje skreślenie uczestnika z listy. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Galeria zdjęć EVS/ESC 2012-2022

Projekt ESC: Meet me in the library 2021–2022 realizowany jest w ramach Programu Komisji Europejskiej – European Solidarity Corps (ESC) / Europejski Korpus Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Pozostałe spotkania z językiem i kulturą | 2022