O sole mio – spotkania z językiem włoskim dla osób 18+ (poziom średnio zaawansowany)

Dzięki programowi „Europejski Korpus Solidarności (ESC)” Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszkę z Włoch, która będzie prowadzić spotkania online w języku włoskim dla osób średnio zaawansowanych i będzie promować kulturę swojego kraju. Zajęcia odbędą się zdalnie z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

  1. Znajomość języka włoskiego – rozumienie wypowiedzi i często używanych wyrażeń związanych z życiem codziennym oraz umiejętność porozumiewania się w prostych, rutynowych sytuacjach komunikacyjnych.
  2. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie (niewymagana w czasie pandemii).
  3. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu (opcjonalnie: tablet/smartfon).
  4. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki/głośniki (mogą być wbudowane w laptopa).
  5. Zapał do nauki języka obcego, dobry humor i pozytywne nastawienie.

Terminy (wtorki):
2, 9, 16, 23, 30 marca 2021 r.
6, 13, 20, 27 kwietnia 2021 r.
4, 11, 18, 25 maja 2021 r.
1, 8 czerwca 2021 r.

Godzina: 9.00-10.30

Zapisy: Formularz zapisu

Kontakt:
Wypożyczalnia i Czytelnia Zbiorów Obcojęzycznych
WBP w Krakowie, ul. Rajska 1, pok. 250
tel. 12 37-52-282
e-mail: obcojezyczna@rajska.info 

Prowadzący: Silvia Saccavino (wolontariuszka z Włoch)
Silvia Saccavino pochodzi z Rzymu, gdzie ukończyła studia z zakresu współpracy międzynarodowej i rozwoju. Poza językiem włoskim, mówi również po angielsku, hiszpańsku i niemiecku. Posiada doświadczenie w pracy translatora oraz animatora zabaw dla dzieci. Pracowała również w bibliotece uniwersyteckiej. W wolnych chwilach tańczy Swing, lubi czytać w językach obcych.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach powoduje skreślenie uczestnika z listy. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. 

Galeria zdjęć 2012-2020

Projekt „ESC: Volunteering Solidarity – built to last – Meet me in the library 2020–2021” realizowany jest w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.