¡Hasta la vista! – spotkania z językiem hiszpańskim dla osób 18+ gr. 1 (poziom średnio zaawansowany)

Dzięki programowi „Europejski Korpus Solidarności (ESC)” Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariusza z Hiszpanii, który będzie prowadzić spotkania online w języku hiszpańskim dla osób, które uczą się języka hiszpańskiego na poziomie średnio zaawansowanym (rozumieją wypowiedzi i często używane wyrażenia związane z życiem codziennym oraz umieją porozumiewać się w prostych, rutynowych sytuacjach komunikacyjnych) i promować kulturę swojego kraju. Zajęcia odbędą się zdalnie z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

  1. Znajomość języka hiszpańskiego – rozumienie wypowiedzi i często używanych wyrażeń związanych z życiem codziennym oraz umiejętność porozumiewania się w prostych, rutynowych sytuacjach komunikacyjnych.
  2. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie (niewymagana w okresie pandemii).
  3. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu (opcjonalnie: tablet/smartfon).
  4. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki/głośniki (mogą być wbudowane w laptopa).
  5. Zapał do nauki języka obcego, dobry humor i pozytywne nastawienie.

Terminy (poniedziałki):
1, 8, 15, 22, 29 marca 2021 r.
12, 19, 26 kwietnia 2021 r.
10, 17, 24, 31 maja 2021 r.
7, 14 czerwca 2021 r.

Godzina: 13.00-14.30

Zapisy: Formularz zapisu

Kontakt:
Arteteka
WBP w Krakowie, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego)
tel. 12 37-52-140, 12 37-52-141, 12 37-52-142, 12 37-52-143
e-mail: arteteka@rajska.info 


Prowadzący: Javier Holgado (wolontariusz z Hiszpanii)
Javier Holgado pochodzi z miejscowości Kadyks w południowej Hiszpanii. Oprócz języka ojczystego mówi również po angielsku. Ukończył studia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej. Miał okazję studiować i pracować w Austrii, gdzie był asystentem nauczyciela oraz w USA w trakcie obozów letnich dla dzieci. W czasie wolnym lubi jeździć na rowerze i chodzić do kina. W trakcie wolontariatu chce sprawdzić się, jako nauczyciel języka hiszpańskiego.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach powoduje skreślenie uczestnika z listy. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. 

Galeria zdjęć 2012-2020

Projekt „ESC: Volunteering Solidarity – built to last – Meet me in the library 2020–2021” realizowany jest w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.