Easy English – spotkania z językiem angielskim dla seniorów gr. 2 (poziom podstawowy) | 4-2022

Dzięki programowi Europejski Korpus Solidarności (ESC) Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z Włoch i Francji, którzy będą prowadzić bezpłatne spotkania online Easy English w języku angielskim dla osób początkujących. Zajęcia odbędą się zdalnie z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

  1. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie (niewymagana w okresie pandemii).
  2. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu (opcjonalnie: tablet/smartfon).
  3. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki/głośniki (mogą być wbudowane w laptopa).
  4. Umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom.
  5. Zapał do nauki języka obcego, dobry humor i pozytywne nastawienie.
  6. Wiek 50+.

Terminy (czwartki):
7, 14, 21, 28 kwietnia 2022 r.
5, 12, 19, 26 maja 2022 r.
2, 9, 23, 30 czerwca 2022 r.
7, 14 lipca 2022 r.

Godzina: 11.00-12.00

Zapisy: lista rezerwowa

Kontakt:
Szkoła @ktywnego Seniora
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

31-124 Kraków, ul. Rajska 1, pok. 239 lub 243
tel.: 12 37-52-238 lub 12 37-52-285
seniorzy@rajska.info

Prowadząca: Annalaura Lombardi (wolontariuszka z Włoch)
Annalaura Lombardi pochodzi z miasteczka Tufino położonego obok Neapolu. Ukończyła studia licencjackie na kierunku dotyczącym zagranicznych kultur i języków. Jej specjalnością była lingwistyka, literatura oraz język rosyjski i niemiecki. Za pośrednictwem programu Erasmus Annalaura odwiedziła Niemcy, gdzie poznała tamtejszą kulturę. Od wielu lat pracuje jako korepetytorka języka włoskiego i niemieckiego oraz jako animatorka w swoim rodzinnym mieście. Interesuje się psychologią, literaturą, kinem i trekkingiem. W Polsce chciałaby raz jeszcze przeżyć fascynującą przygodę mieszkania i pracowania w odległym, odmiennym kulturowo kraju.

Romain Bloquel urodził się w położonym na północy Francji Amiens. Ukończył studia licencjackie na kierunku związanym z zarządzaniem, jako menedżer do spraw komunikacji i z tą specjalizacją wiążą się jego doświadczenia zawodowe. Motywacją do wzięcia udziału w projekcie wolontariackim jest m.in. zamiłowanie do podróżowania. Polska jest dla Romaina krajem szczególnie interesującym ze względu na swoją bogatą i fascynującą historię.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach powoduje skreślenie uczestnika z listy. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Galeria zdjęć EVS/ESC 2012-2021

Projekt ESC: Meet me in the library 2021–2022 realizowany jest w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.