Easy English – spotkania z językiem angielskim dla seniorów gr. 1 (poziom podstawowy) | 5-2022

Dzięki programowi Europejski Korpus Solidarności (ESC) Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z Włoch i Francji, którzy będą prowadzić bezpłatne spotkania online Easy English w języku angielskim dla osób początkujących. Zajęcia odbędą się zdalnie z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w zajęciach powinny posiadać:

  1. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu (opcjonalnie: tablet/smartfon).
  2. Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki/głośniki (mogą być wbudowane w laptopa).
  3. Umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom.
  4. Zapał do nauki języka obcego, dobry humor i pozytywne nastawienie.
  5. Wiek 50+.

Terminy (piątki):
6, 13, 20, 27 maja 2022 r.
3, 10, 17, 24 czerwca 2022 r.
1, 8, 15 lipca 2022 r.

Godzina: 12.00-13.00

Zapisy: Od marca 2022 roku.

Kontakt:
Szkoła @ktywnego Seniora
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

31-124 Kraków, ul. Rajska 1, pok. 239 lub 243
tel.: 12 37-52-238 lub 12 37-52-285
seniorzy@rajska.info 

Prowadząca: Nelly Trichard (wolontariuszka z Francji)
Nelly Trichard pochodzi z niewielkiej miejscowości znajdującej się obok Lyonu. Ukończyła studia pedagogiczne z języka angielskiego ze specjalizacją nauczania osób z niepełnosprawnościami. Przez pół roku w ramach programu Erasmus mieszkała w Hiszpanii. Podczas studiów pracowała i porozumiewała się z mieszkańcami wielu krajów Europejskich. Nelly czuje się związana z naszym krajem, ponieważ jej mama oraz dziadkowie mają polskie korzenie. Od dawna marzyła o odbyciu wolontariatu właśnie tutaj, dzięki czemu mogłaby lepiej poznać naszą kulturę odkrywając przy tym dziedzictwo swojej rodziny.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Jedna nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach powoduje skreślenie uczestnika z listy. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Galeria zdjęć EVS/ESC  2012-2021

Projekt ESC: Meet me in the library 2021–2022 realizowany jest w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.