Bezpłatne spotkania z kulturą i językiem włoskim, hiszpańskim, francuskim i angielskim | 10-2022

Bezpłatne Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Bezpłatne Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na spotkania z kulturą i językiem włoskim, hiszpańskim, francuskim i angielskim organizowane bezpłatnie w ramach projektu ESC: Meet me in the library 2022–2023.

Projekt ESC: Meet me in the library 2022–2023 realizowany jest z Programu Komisji Europejskiej – European Solidarity Corps (ESC) / Europejski Korpus Solidarności w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Dzięki programowi Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z Włoch, Hiszpanii oraz Francji, którzy realizując zadania ujęte w projekcie Meet me in the library promują kulturę swoich krajów oraz prowadzą w Bibliotece zajęcia w językach włoskim, hiszpańskim, francuskim i angielskim.

Do tej pory we wszystkich edycjach projektów odbyło się ok. 3500 spotkań w 262 cyklach, w których uczestniczyło ok. 3200 osób. Zajęcia prowadziło łącznie 38 wolontariuszy z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji.

Zajęcia, które są spoza projektu, prowadzą pozostali wolontariusze WBP w Krakowie. Wszystkie spotkania dla uczestników zajęć są bezpłatne.

I edycja ESC (od października 2022 r.)

Spotkania stacjonarne:

Spotkania online: 

Pozostałe zajęcia językowe:

Zajęcia z języka włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego i angielskiego poprowadzą Wolontariusze ESC:

Susana Picón Gaibor
Susana Picón Gaibor

Susana Picón Gaibor pochodzi z Balearów, hiszpańskiego archipelagu znajdującego się na Morzu Śródziemnym. Ukończyła szkołę średnią na profilu naukowo-biologicznym. Uwielbia podróżować i poznawać nowe miejsca oraz uczyć się nowych języków, aby móc komunikować się z innymi w ich językach ojczystych. Od zawsze interesował ją wolontariat, uczestniczyła już w kilku projektach w swoim regionie. Projekt ESC jest dla niej okazją do dzielenia się wiedzą i pomysłami oraz pomagania innym, ale także możliwością własnego rozwoju, poznawania innych sposobów życia i myślenia.

Chiara Casadei
Chiara Casadei

Chiara Casadei pochodzi z Rimini, położonego nad Morzem Adriatyckim miasta północnych Włoch. Studiowała naukę o komunikacji społecznej na Uniwersytecie Bolońskim. Książki to jedna z jej największych pasji, dlatego zainteresował ją wolontariat w bibliotece. Oprócz tego bardzo lubi podróżować, gotować, piec i spędzać czas z przyjaciółmi. Podczas projektu ESC chciałaby przekazywać wiedzę na temat kultury swojego kraju oraz dzielić się swoją kreatywnością i oryginalnymi pomysłami.

Enzo Thomas
Enzo Thomas

Enzo Thomas pochodzi z Normandii, krainy znajdującej się w północnej Francji, nad kanałem La Manche. Ukończył komunikację cyfrową i handlową. Interesuje się futbolem, dużo podróżuje i wolontariacko pomaga potrzebującym. Dzięki wcześniejszym doświadczeniom udoskonalił umiejętności komunikacyjne. Podczas projektu ESC chciałby poznać Polskę, nasz język i sposób życia. Wolontariat traktuje, jako misję dzielenia się wiedzą i kulturą. Na swoich zajęciach chce, aby uczestnicy uczyli się poprzez rozrywkę i zabawę.

 

Uwaga!
Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail, zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Galeria zdjęć EVS/ESC 2012-2022

Reklama

3 uwagi do wpisu “Bezpłatne spotkania z kulturą i językiem włoskim, hiszpańskim, francuskim i angielskim | 10-2022

    1. Szanowni Państwo ! Brakuje w nadchodzącym roku akademickim zajęć z języka włoskiego dla początkujących lub początkujących plus – o jakie prosiliśmy w ankietach po zakończonym poprzednin sezonie-18Plus lub dla seniorów! Bardzo prosimy o takie spotkania z językiem włoskim w celu kontynuacji nauki z roku poprzedniego ! Pozdrawiam bardzo serdecznie .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s