Wakacyjne praktyki i staże w bibliotece | 8-2018

Wakacyjne praktyki i staże w bibliotece | 8-2018
Wakacyjne praktyki i staże w bibliotece | 8-2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie co roku organizuje praktyki studenckie oraz zaprasza do współpracy wolontariuszy. Jest to okazja nie tylko do zdobycia doświadczenia zawodowego i nowych umiejętności, ale również możliwość sprawdzenia się w pracy w dużej instytucji kultury. Praktyki i wolontariat to także szansa na nawiązanie nowych znajomości i budowania trwałych przyjaźni.

Tegoroczni praktykanci i stażystki – studenci i absolwentki krakowskich uczelni w trakcie wakacyjnych praktyk i wolontariatu w Dziale Edukacji, Nauki i Badań WBP w Krakowie uczestniczyli m.in. w organizowaniu wydarzeń promujących integrację społeczną oraz edukację dorosłych. Opracowywały również materiały szkoleniowe na platformie e‑learningowej kursy.rajska.info.

Do powierzanych im zadań podchodziły twórczo i z zaangażowaniem, o czym przekonać się mogli uczestnicy kursów w ramach programu Szkoła @ktywnego Seniora. Prowadzone przez nie szkolenia spotykały się z dużym uznaniem, co potwierdza spora liczba zainteresowanych udziałem w zajęciach.

Wszystkim byłym, jak i obecnym wolontariuszom oraz praktykantom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas. A zainteresowanych odbywaniem praktyk zapraszamy na Rajską.

Wakacyjne praktyki i staże w bibliotece | 8-2018
Aleksandra – studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim: ,,Praktyki umożliwiły mi zobaczenie tego, jak wygląda praca dużej instytucji kultury, jak również nauczyły cierpliwości i odpowiedniego podejścia do osób starszych, a także tego, w jaki sposób należy właściwie prowadzić zajęcia”.
Wakacyjne praktyki i staże w bibliotece | 8-2018
Maria – studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim: ,,Ponieważ odbywałam praktyki w szkole podstawowej, miałam już do czynienia z nauczaniem. Nauczanie seniorów było dla mnie jednak czymś zupełnie innym i przyniosło mi nowe, cenne doświadczenie”.
Wakacyjne praktyki i staże w bibliotece | 8-2018
Sylwia – studentka kulturoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie: ,,Uczenie osób dorosłych było dla mnie początkowo dużym wyzwaniem, jednak z czasem przekonałam się, że nie jest to wcale tak trudne, a bywa głęboko satysfakcjonujące ”.
Wakacyjne praktyki i staże w bibliotece | 8-2018
Joanna – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim: „Dzięki stażowi mogłam w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą na studiach i zapoznać się z funkcjonowaniem dużej instytucji kultury, co było dla mnie cennym doświadczeniem”.
Wakacyjne praktyki i staże w bibliotece | 8-2018
Magdalena – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie: „Podczas stażu w Dziale Edukacji, Nauki i Badań zajmowałam się głównie różnego rodzaju pracami biurowymi. Zdobyłam dzięki temu wiele nowych, przydatnych umiejętności. Prowadziłam także kursy dla seniorów, które również przyczyniły się do mojego rozwoju”.
Wakacyjne praktyki i staże w bibliotece | 8-2018
Katarzyna – stażystka w Dziale Edukacji, Nauki i Badań: „Staż w bibliotece nauczył mnie nie tylko samodzielnej pracy i odpowiedzialności, ale także umiejętności pracy z ludźmi, którą ulepszyłam podczas prowadzenia zajęć dla seniorów”.
Wakacyjne praktyki i staże w bibliotece | 8-2018
Michał – student filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim: „Prowadzenie szkoleń dla @ktywnych seniorów to czysta przyjemność oraz nowe, cenne doświadczenie. Była to również doskonała okazja do polepszenia swych umiejętności komunikacyjnych i trenerskich”.
Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Wakacyjne praktyki i staże w bibliotece | 8-2018

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s