Bezpłatne spotkania z kulturą i językiem hiszpańskim, francuskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim / 3-2017

Bezpłatne Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Uczestnicy edycji EVS 2015-2016

„Erasmus+ Młodzież” to uruchomiony przez Unię Europejską program dla młodzieży. Jego celem jest stymulowanie aktywnego obywatelstwa europejskiego, rozbudzanie poczucia solidarności i tolerancji wśród młodych Europejczyków i angażowanie ich w kształtowanie przyszłości Unii. Program promuje mobilność w obrębie i poza granicami UE, edukację pozaformalną, dialog międzykulturowy, możliwości zatrudnienia, a także sprzyja integracji wszystkich młodych ludzi, niezależnie od ich wykształcenia, środowiska społecznego i kulturowego.

Projekt „EVS is your oyster – Meet me in the library” realizowany jest w ramach programu „Erasmus+ Młodzież, Akcja 1. Mobilność edukacyjna: Wolontariat Europejski (EVS)” w porozumieniu partnerskim Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ze STRIM – Stowarzyszeniem Rozwoju i Integracji Młodzieży. Ze strony Biblioteki projekt koordynuje Dział Edukacji, Nauki i Badań.

Do tej pory we wszystkich edycjach projektu odbyło się 1320 spotkań w 90 cyklach, w których uczestniczyło ok. 1250 osób. Zajęcia prowadziło łącznie 15 wolontariuszy z Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Francji.

Dzięki projektowi Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ma przyjemność gościć wolontariuszy z Francji, Hiszpanii oraz Niemiec, którzy realizując zadania ujęte w projekcie „Meet me in the library” promują kulturę swoich krajów oraz prowadzą w Bibliotece konwersacje w językach hiszpańskim, francuskim, niemieckim i angielskim.

II edycja (od marca 2017 r.)

Zajęcia z hiszpańskiego, niemieckiego i francuskiego poprowadzą Wolontariusze EVS:

Alberto Rus Padilla z Hiszpanii
Alberto Rus Padilla z Hiszpanii

Alberto Rus Padilla wolontariusz z Hiszpanii. Jego rodzinnym miastem jest Siles w Andaluzji. Alberto udzielał lekcji z matematyki. Dobrze posługuje się językiem angielskim. Swój udział w projekcie traktuje jako możliwość nabycia nowych umiejętności.

Margaux Hodebert pochodzi z miejscowości Pleslin w Francji. Interesuje się historią sztuki

Margaux Hodebert z Francji
Margaux Hodebert z Francji

oraz podróżami. Już w bardzo młodym wieku zwiedzała kraje na całym świecie. Dobrze posługuje się językiem angielskim. W trakcie wolontariatu chce dzielić się z innymi swoją wiedzą i zainteresowaniami.

Paul Naumann z Niemiec
Paul Naumann z Niemiec

Paul Naumann pochodzi z miejscowości Bad Oeynhausenw Niemczech. Lubi podróżować i zwiedzać nowe miejsca. Posiada doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz dobrze zna język francuski. Pobyt w Polsce traktuje jako szansę na poznanie nowej kultury i ciekawych ludzi.

Helena Iglesias Martín z Hiszpanii
Helena Iglesias Martín z Hiszpanii

Helena Iglesias Martín – wolontariuszka z Hiszpanii. Bardzo dobrze komunikuje się po angielsku, zna też podstawy francuskiego. Ukończyła studia z zakresu biznesu i prawa, co pozwoliło jej na zdobycie wielu przydatnych umiejętności. Lubi czytać książki, grać na flecie, tenisa oraz malować.

 

Uwaga!

Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail, zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Galeria zdjęć EVS 2012-2016

Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Spotkania z kulturą i językiem dla dzieci, młodzieży i dorosłych

erazmus+ logo

Reklama

3 uwagi do wpisu “Bezpłatne spotkania z kulturą i językiem hiszpańskim, francuskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim / 3-2017

  1. Dear Mrs.,
   thank you for your interest in our education offer. Registration for classes has been opened from today (03.09.2018) and you can subscribe to the list of students on Rajska blog where are all information about the project „EVS: Together = Furhter – Meet me in the library 2018-2019”.
   Regards,
   Tomasz A. Kalita

   Dział Edukacji, Nauki i Badań
   Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

   31-124 Kraków, ul. Rajska 1, pok. 239 lub 243
   tel.: 12 37-52-238 lub 12 37-52-285
   e-mail: edukacja@rajska.info
   http://www.rajska.info

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s